Wakacje w Polsce – najlepsze miejsca na spokojny wypoczynek

Wakacje w Polsce to Wasze marzenie? Może chcecie przełamać zasadę, że przyjeżdżając z zagranicznych wakacji ,musicie być super opaleni, a zdjęcia mają powalić na kolana? Jeżeli jedyną Waszą wakacyjną zasadą jest odpoczynek i to taki na maxa, koniecznie zobaczcie, gdzie w Polsce spędzić wakacje, żeby codziennie słyszeć tylko ciszę! 

Wakacje w Polsce

Wakacje w Polsce stają się bardzo, ale to bardzo modne. Kto chce poznać swoją okolicę, albo pojechać nad jezioro, albo nad morze, albo w góry, albo spędzić wakacje w totalnym odosobnieniu, niech wybiera polskie kierunki, a my podpisujemy się pod tym obiema rękami! Nasze koniki polskie swoimi kopytkami! Mówi się, że Francuzi mało podróżują, bo mają u siebie wszystko! I morze i góry i jeziora. Może więc trochę z przymrużeniem oka potraktujmy tę informację i nie ruszajmy się z Polski! Co Wy na to? 

Najlepsze kierunki na wakacje w Polsce

Najpopularniejsze nie znaczy wcale fajniejsze, bo tłumy plażowiczów, łącznie z Waszymi sąsiadami to wcale nie coś, co tygrysy lubią najbardziej! Cisza, spokój, piękne widoki i naprawdę błogi odpoczynek to chyba wakacje, o które Wam chodzi. Oczywiście nie każdy lubi spędzać czas na łonie przyrody, więc możecie wybrać zatłoczoną Ibizę, ale i tak spróbujemy przekonać Was, że w Polsce jest najlepiej! 

Gdzie nad morze? 

Popularne miejscowości to zawsze zapach smażonych ryb, gwar, więc jeśli to Wam wcale nie na rękę to, gdzie macie pojechać, żeby nacieszyć się morzem, a nie zatrzymywać się ciągle i rozmawiać ze znajomymi ze swojego miasta? 

Piaski – mała wioska na Mierzei Wiślanej, kolejna osada (jak się ją nazywa) za Krynicą Morską. Jeżeli zależy Wam na cichym urlopie z dala od turystów, może uda Wam się to zrobić właśnie tutaj. 

.

Wakacje w Polsce
Jedno z niezatłoczonych miejsc nad polskim morzem

Skowronki – to również miejscowość położona na Mierzei Wiślanej, niedaleko Kątów Rybackich.  Wioska również idealna na cichy odpoczynek! 

Gdzie w góry?

Zwardoń – mała miejscowość w Beskidzie Żywieckim, w województwie Śląskim. Nawet w środku lipca turystów nie ma tu za wielu, więc odetchnąć można pełną piersią. Szlaki nie są zbyt wymagające, więc Zwardoń można odwiedzić bez problemu z dziećmi.

.

Wakacje w Polsce
Zwardoń to mała miejscowość idealna na spokojne wakacje

.

Smerek – to szczyt w Bieszczadach, a u jego podnóży można wynająć dom i naprawdę odpocząć. Cisza i spokój gwarantowane, cudowne widoki, wokół żadnych sąsiadów, do sklepu można chodzić pieszo, ale przecież o to właśnie chodzi w spokojnych i cichych wakacjach! 

.

Wakacje w Polsce
Cudowne miejsce z dala od wszystkich i wszystkiego!

.

Gdzie nad jezioro i nad rzekę?

Pojezierze Drawskie – zachwalane bardziej niż zatłoczone Mazury. Jezioro Drawsko, Ilno, Lubie czy Jezioro Bielsko to w większości półdzikie plaże, na których nie spotkamy tłumów turystów.

.

Wakacje w Polsce
Okolice jeziora Lubie

.

A rzeka?

Oczywiście u nas w Wielkopolsce! Ok 30 km od Poznania w otoczeniu drzew, wraz ze stawem i rzeką Wartą mamy dla Was naprawdę cudowny odpoczynek na łonie natury!

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *