Co zwiedzić w Poznaniu? Czyli największe atrakcje!

Co zwiedzić w Poznaniu? Wszystko co Wam się uda! Tak naprawdę w Poznaniu jest co robić, a my podpowiemy Wam co, gdzie i dlaczego warto wybrać się do Wielkopolski na wakacje.

Co zwiedzić w Poznaniu? Atrakcji jest tak dużo, że można wyznaczyć sobie najważniejsze trasy. Przykład? Kulinarne-takie lubimy najbardziej! Poznań to nie tylko zabytki, kościoły i muzea, ale też wspaniała kuchnia, o której mogliście przeczytać na naszym blogu. Zaraz podpowiemy Wam, co zwiedzić w Poznaniu i przekonamy Was, że Wielkopolska to dobry, wakacyjny kierunek!

 

Co zwiedzić w Poznaniu?

Na pewno nie da się zobaczyć wszystkiego, ale pokażemy Wam, jak można zaplanować sobie pobyt w stolicy Wielkopolski. Jeżeli za każdym razem podczas wakacji chcecie spróbować nowych potraw, to Wielkopolska zaskoczy Was swoimi smakami! Szagówki, czernina, pyry z gzikiem, bułczanka (kiełbasa z dodatkiem bułki), kaczka z modrą kapustą i oczywiście rogale marcińskie! 

Co zjeść w Poznaniu?

Muzeum Rogala Marcińskiegomiejsce pełne smaków, zapachów i legend! Nie tylko dla dzieci, ale też dużo zabawy dla dorosłych! Pokazy odbywają się również z elementami gwary poznańskiej, więc można posłuchać i poczuć klimat całego regionu podczas jednej wycieczki! Z muzeum możecie obejrzeć też poznańskie koziołki, ale przygotować też własnego rogala.

.

Co zwiedzić w Poznaniu

.

Targi Smaki Regionówodbywają się co roku w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wstęp jest bezpłatny, a to, co czego możecie spróbować, przyprawi Was o kulinarny zawrót głowy. Na targach pojawiają się lokalni dostawcy nie tylko z Wielkopolski. Możecie spróbować regionalnych serów, piwa, soków i wszystkiego, co w Polsce najpyszniejsze! W tym roku Targi odbywają się 23-26 września.

Bar Metka-wiele osób pytało nas o pobyt i tradycyjne restauracje w Poznaniu. W Barze Metka przy Targach Poznańskich można zjeść tradycyjne, wielkopolskie jedzenie! Pyry z gzikiem, szagówki z kapustą gotowana, kaszankę z jabłkiem, czy białą kiełbasę z cebulką. Ceny rozsądne, a my od czasu do czasu lubimy tam wstąpić na obiad 🙂

.

Co zwiedzić w Poznaniu

.

Historyczny Poznań

Katedrajest położona na Ostrowie Tumskim, a jej historia sięga samych początków chrześcijaństwa w Polsce, II połowy X wieku. Oprócz zwiedzania samej Katedry można odwiedzić muzeum oraz podziemia.

.

Co zwiedzić w Poznaniu

.

Brama Poznania-to interaktywne muzeum, łączące nowoczesność z historią Poznania i całego regionu. Brama Poznania to miejsce, w którym dowiedzieć się można o samym Ostrowie Tumskim, a multimedialne pokazy przeznaczone są dla różnych grup. Warto wybrać się tam, chociażby ze względu na niesamowity klimat miejsca, gdzie położone jest muzeum. Dwie rzeki, mosty i mnóstwo małych knajpek i kawiarni.

Wzgórze Przemysłana terenie Starego Miasta, na wzgórzu znajduje się odrestaurowany zamek-siedziba i dawna rezydencja Przemysła II. Odwiedzić można muzeum, wejść na wieżę widokową, a także zatrzymać się na chwilę na Starówce. No może na nieco dłuższą chwilę!

.

Co zwiedzić w Poznaniu

.

Zamek Cesarski powstał dla ostatniego cesarza niemieckiego i króla Prus Wilhelma II. Dzisiaj Zamek to centrum kultury i sztuki. Można go zwiedzać, ale odbywają się tu też koncerty, mieści się Teatr Animacji i Kino Pałacowe.

Poznań dla dzieci

Stare Zoo i Nowe Zoostare zoo to powrót do lat dzieciństwa, dla tych, którzy przychodzili tam, jako dzieci. Małe i klimatyczne miejsce, idealne na spacer w weekend. Nowe Zoo to duże wyzwanie, bo jest co zwiedzać i gdzie spacerować. Piękna jest nowa słoniarnia i wybieg dla tygrysów.

.

Co zwiedzić w Poznaniu

.

Termy Maltańskie – raj wodny dla dzieci i dorosłych! Największy Aquapark w Polsce z 16 basenami  13 zjeżdżalniami, brodziki i  inne wodne atrakcje.

.

Co zwiedzić w Poznaniu

.

Laboratorium Wyobraźni to kreatywne centrum nauki dla całej rodziny, ale największa frajdę będą miały oczywiście dzieci. Zwiedzić można cyfrowe planetarium, a w laboratorium wziąć udział w zajęciach.

.

To tylko kilka propozycji dla Was, bo w Poznaniu jest naprawdę mnóstwo miejsc do zwiedzania! Jeżeli będziecie zmęczeni po całodziennym zwiedzaniu zapraszamy na odpoczynek do Pogody!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *